Jacek Niedziela-Meira Kontrabas jazzowy

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

45,00 zł
LUB

Krótki opis

Wrocław 2013


Format: B4


Liczba stron: 152


ISBN 978-83-86534-72-2


Cena 45 zł

Jacek Niedziela-Meira  Kontrabas jazzowy

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

Publikacja Kontrabas jazzowy jest skierowana do adeptów gry na tym instrumencie – uczniów i studentów szkół muzycznych oraz amatorów, może jednak być przydatna także w procesie kształcenia gitarzystów basowych, a nawet puzonistów czy tubistów.  Praca stanowi punkt wyjścia zarówno do poznawania muzyki jazzowej granej na kontrabasie, jak i do doskonalenia wcześniej nabytych umiejętności w tym zakresie, a jej celem jest wskazywanie drogi ku intensywnemu muzycznemu rozwojowi. Poruszane kwestie znacznie wykraczają poza zagadnienia czysto techniczne i dotyczą także harmonii oraz skal, jakimi posługują się jazzmani, a także improwizacji. Uwagi teoretyczne poparte są bogatym materiałem praktycznym  w postaci ćwiczeń, etiud i kompozycji, których dopełnieniem są transkrypcje partii basowych i solówek najwybitniejszych kontrabasistów.

 

Nota o autorze

Jacek Niedziela-Meira jestwybitnym kontrabasistą występującym od 30 lat na polskiej scenie jazzowej. Został siedmiokrotnie uznany przez czasopismo „Jazz Forum” za najlepszego kontrabasistę w Polsce. Uczestniczył w licznych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą, współpracował z czołowymi reprezentantami polskiego i amerykańskiego jazzu. Ma w swoim dorobku wiele nagrań, wśród nich sześć płyt autorskich oraz ponad trzydzieści płyt zrealizowanych pod kierunkiem innych muzyków, kilkakrotnie nominowanych do Nagrody Muzycznej „Fryderyk”. Jest autorem książkiHistoria Jazzu – 100 wykładów uhonorowanej Nagrodą Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Jako wykładowca i juror uczestniczy w krajowych i zagranicznych warsztatach oraz konkursach jazzowych.

 „Praca Kontrabas jazzowy Jacka Niedzieli-Meiry nie miała dotychczas odpowiednika na rynku wydawniczym w naszym kraju. Jej kolejne rozdziały układają się w wyjątkowy podręcznik stanowiący zbiór kompetentnych wykładów obejmujących różne aspekty muzyki jazzowej, które decydowały o jej rozwoju na przestrzeni XX wieku. Praca jest ze wszech miar godna uznania i może być przydatna muzykowi jazzowemu przez całe jego artystyczne życie”.

 

Z recenzji Krzysztofa Sadowskiego
Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego

Spis treści

Wstęp

Rozdział  1. Topografia gryfu

Rozdział  2. Aparat gry

Rozdział  3. Zmiany pozycji

Rozdział  4.  Akordy

Rozdział  5.  Technika

Rozdział  6.  Walking

Rozdział  7.  Inne linie basowe

Rozdział  8.  Pentatonika

Rozdział  9.  Skala bluesowa

Rozdział  10.  Diatonika

Rozdział  11.  Skale kościelne

Rozdział  12.  Skale dominantowe

Rozdział  1 3.  Chromatyka

Rozdział  14.  Legato

Rozdział  15.  Improwizacja – melodyka

Rozdział  16.  Improwizacja – rytm

Rozdział  17.  Transkrypcje

Rozdział  18.  Repertuar

Nota o autorze

Zakończenie

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dowiedz się więcej
x
[profiler]
Memory usage: real: 17563648, emalloc: 17247456
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem