Johann Sebastian Bach Sonaty i partity na skrzypce solo BWV 1001-1006/ Sonaty i partity J.S. Bacha BWV 1001-1006

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

30,00 zł
LUB

Krótki opis

Johann Sebastian Bach Sonaty i partity na skrzypce solo BWV 1001-1006  w opracowaniu Jacka Ropskiego.
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wrocław 2013.


Format: A4
Liczba stron: 64
ISMN 979-0-9013303-5-1


Jacek Ropski, Sonaty i partity J.S. Bacha BWV 1001-1006. Komentarz wykonawczy i edytorski.

Performance and Editorial Commentary.
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wrocław 2013.


Format: B5
Liczba stron: 102
ISBN  978-83-86534-88-3

Johann Sebastian Bach Sonaty i partity na skrzypce solo BWV 1001-1006/ Sonaty i partity J.S. Bacha BWV 1001-1006

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

Z recenzji wydawniczych

Opracowanie Sonat i partit na skrzypce solo J.S. Bacha dokonane przez Jacka Ropskiego jest ciekawą propozycją spojrzenia na to monumentalne dzieło. Dotychczasowe opracowania były podsumowaniem wieloletnich doświadczeń pedagogicznych swoich autorów. Tu mamy do czynienia z młodym pedagogiem, który nie jest obciążony rutyną i przedstawia rozwiązania będące wynikiem jego własnych doświadczeń. […] Prezentowana praca to ważny wkład w polską wiolinistykę.

prof. Krzysztof Bruczkowski

 

Komentarz Jacka Ropskiego do autorskiego opracowania Sonat i partit na skrzypce solo J.S. Bacha dotyczy wielu problemów techniczno-wykonawczych, odnosi się do zastosowanych przez autora rozwiązań i przedstawia jego własny punkt widzenia w kwestii utworów Bacha oraz gry skrzypcowej w ogóle.  […] Praca ta zasługuje na wnikliwą lekturę, a osoba autora – skrzypka wykształconego, utytułowanego i posiadającego już pewne doświadczenie pedagogiczne – jest gwarancją jakości zawartych w niej poglądów.

prof. Bartosz Bryła

 

Jacek Ropski urodził się w 1981 roku w Gliwicach. Kształcił się w zakresie gry skrzypcowej u Antoniego Cofalika, Antje Weithaas w berlińskim Universität der Künste oraz u Bartosza Bryły w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem w roku 2005. Jest laureatem nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach skrzypcowych w Katowicach, Sosnowcu, Wrocławiu, Krakowie, Elblągu, Poznaniu, Warszawie i Sankt-Petersburgu. Był uczestnikiem Konkursu Wykonań Muzycznych w Genewie, Konkursu im. Georga Kulenkampfa w Kolonii, Konkursu im. Królowej Elżbiety w Brukseli, Konkursu im. Niccolò Paganiniego w Genui, finalistą Konkursu im. Maxa Rostala w Berlinie oraz półfinalistą Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Jako solista występował na wielu renomowanych festiwalach i koncertach w kraju i za granicą (m.in. Schleswig-Holstein Musik Festival, Kammermusik Podium Braunschweig, Dni Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju, Mistrzowie Wiolinistyki w Zielonej Górze). Występował z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii Krakowskiej, Zabrzańskiej, Zielonogórskiej, Szczecińskiej, z orkiestrą Filharmonii w Sankt-Petersburgu, Hamburger Symphoniker, Gliwicką oraz Raciborską Orkiestrą Kameralną, Kammerorchester Hannover,a także z Orkiestrą Kameralną Filharmonii w Kirovogradzie. Dla Programu II Polskiego Radia dokonał nagrania Koncertu skrzypcowego D-dur op. 35 Piotra Czajkowskiego z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Andrzeja Straszyńkiego. Jako kameralista występował z Mariną Jaszwili, Marią Szwajger-Kułakowską, Bartoszem Bryłą, Andrzejem Tatarskim i Andrzejem Bauerem.

Był wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, laureatem nagrody Prezydenta Miasta Gliwice oraz laureatem plebiscytu na Człowieka Roku Ziemi Gliwickiej.

Od 2004 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Początkowo jako asystent-stażysta, obecnie – w wyniku przeprowadzonego przewodu doktorskiego, na którym publicznie wykonał kompletny cykl 24 Kaprysów Niccollò Paganiniego – jako adiunkt prowadzi własną klasę skrzypiec.

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dowiedz się więcej
x
[profiler]
Memory usage: real: 17563648, emalloc: 17213408
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem