Adam Porębski. Orient bis na flet solo.

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

10,00 zł
LUB

Krótki opis

Adam Porębski, Orient bis na flet solo


Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wrocław 2013


Format: A4


Liczba stron: 6


ISMN 979-0-9013303-4-4

Adam Porębski. Orient bis na flet solo.

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

Nota o kompozytorze

Adam Porębski urodził się w 1990 roku we Wrocławiu. Studiuje w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie kompozycji prof. Krystiana Kiełba oraz w klasie skrzypiec dr Małgorzaty Kogut-Ślandy. Wielokrotnie był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Prezydenta Wrocławia. Uzyskał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych za wybitne osiągnięcia (2012). Jest członkiem Koła Młodych ZKP, a także Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej.

Ma w dorobku laury kilku międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów kompozytorskich. Zdobył m.in. I nagrodę na IV Konkursie Kompozytorskim „Śląskiej Trybuny Kompozytorów” im. Witolda Szalonka w Katowicach (2009), III nagrodę na Konkursie Kompozytorskim im. G. Fitelberga w Katowicach (2011), wyróżnienie na X Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Ochlewskiego w Krakowie (2012) i II nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Krzysztofa Pendereckiego ARBORETUM w Radomiu (2012).

Twórczość kompozytorska Adama Porębskiego obejmuje różnorodne gatunki i formy muzyki instrumentalnej, wokalnej, wokalno-instrumentalnej oraz elektroakustycznej. Obok aktywności kompozytorskiej ważne miejsce w życiu artysty zajmuje działalność pianistyczna, prowadzona ze szczególnym uwzględnieniem muzyki XX i XXI wieku, w tym twórczości Ryszarda Bukowskiego. Wraz z Moniką Gałłą i Dominikiem Lewickim Adam Porębski współtworzy grupę POLEGA Trio – specjalizującą się w wykonywaniu form otwartych i happeningowych, a także improwizacji oraz teatru instrumentalnego.

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dowiedz się więcej
x
[profiler]
Memory usage: real: 17563648, emalloc: 17206584
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem